LED rood 12V
Deze rode led is in principe identiek aan de andere maar deze heeft een mat zwart randje. De leds 5100, 5200 en 5300 hebben een glanzend zwart randje. Dus moet de led ingebouwd worden langs een groene of een gele neem dan deze niet.
rode 5 mm led met ingebouwde voorschakelweerstand voor 12V in een zwart kunststof houdertje voor klembevestiging in een gat van ongeveer 8.5 mm. Met ongeveer 10 cm lange draden. Diameter 9.5mm. Inbouwdiepte ongeveer 25mm.
In het verleden waren leds meestal niet erg fel. Tegenwoordig zijn ze vaak te fel, zeker in het donker. Zwakker laten branden kan door een extra serieweerstand. Hoe groot die moet zijn weet ik niet, dat hangt helemaal van de led af, ik heb het bij deze niet getest. Maar ik zou beginnen te testen met 1000 ohm.
Een LED is polariteitsgevoelig. Brand hij niet dan aansluitingen verwisselen. De meeste LED's worden geleverd met een zwarte en een rode draad. Test altijd even of rood wel plus is want dit is niet altijd het geval.